Šiandien vardadienius švenčia:

(1) liet., trump. Daugas, Daugys, dau- (žr. Daubaras) + gan-t- (: liet. gan-yti, determinantas -t-, plg. gin-ti) Daugarda, Daugarda, Daugardė / (3b), (1), (1) liet., trump. Dauga, Daugė, iš vyr. v. Daugardas

germ., trump. Adolis, Adas, tarm. Adolpas, Adalpa, Adzius piet. aukšt. (dz.), Adolpis šiaur. žem., Adulis, Adis žem. (Plungė), Adolpas, Adolpa, Adelpas ryt. aukšt., Adulpis, Dulpis, Dulpė vak. žem., baž. lot. Adolphus iš germ. Adolph, Adolf: sen. vok. aukšt. adal „kilmingas, kilnus + wolf „vilkas

Vilmantė – lietuvių kilmės vardas, kurio trumpiniai – Vilma, Vilė, iš vyr. v. Vilmantas.

Pilėnas - liet., atgalinis darinys iš kunigaikščio Margirio pilies tariamo v. Pilėnai: pilėnas „pilies gyventojas“ – priesagos -ėnas vedinys iš liet. pilis.

Vardadienis: Birželio mėn. 17 d. – Pilėno vardo diena.

Šio vardo savininkai savo gyvenimą dažniausiai pašvenčia visuomeninėms organizacijoms. Nemėgsta pagalbos iš šalies, jums patinka viską daryti patiems. Esate labai užsispyrę.

Valios jėga ir rimtas charakteris leidžia susidoroti su bet kokiais projektais, todėl gera intuicija leidžia planuoti tolimą ateitį.

Laura – lotynų kilmės vardas. Tarmiškas (žem.) vardo variantas – Laurė, iš lot. Laura, kuris iš vyr. v. Laurus, žr. Lauras.

Vardadienis: Birželio 17 d., Spalio 19 d.

Lauros yra stipraus charakterio, turi lyderio savybių. Jos praktiškos, pakankamai energingos pasiekti užsibrėžtą tikslą; jomis visada galima pasikliauti.
Lauros klesti, kada išmoksta elgtis su pinigais, bet kuria proga juos investuodamos į biznį ir dėl to po kiek laiko sugeba uždirbti. Jos privalo daug dirbti, kad užsidirbtų pakankamai pinigų ir negali pasikliauti tik sėkme. Jos dažnai tampa bankininkėmis, finansininkėmis. Didelis biznis sukelia norą dar didesniems darbams.
Lauros domisi mistika, sumanios, drąsios, turi tvirtus principus ir didžiules ambicijas. Didžiuojasi savo šeima, namais ir savo pasirinktu gyvenimo keliu. Reikėtų joms saugotis iliuzijų, nes jų pasitikėjimas gali būti apgaulingas.

Grigalius – sulietuvintas graikų kilmės vardas, kurio trumpinys Grigas, tarm. Grigalius, Grigalis ryt. aukšt., Griga vak. liet., Grigė, Grigis, Grygalis vak. ir šiaur. žem., iš sulotyninto graik. Gregorius „budrus“: graik. gregoreo „budėti“.

Vardadienis: Sausio 2 d., gegužės 9 d., birželio 17 d., rugsėjo 3 d.

Šio vardo savininkai gali didžiuotis – teigiamų bruožų, turi labai judrų charakterį, neramūs, nuolat kažko ieškantys. Apskritai taktiški, jų aistros gilios, turi potraukį mokslams, dažniausiai geri lektoriai. Jie gali puikiai vesti pokalbius, turi rašytojo talentą, puikų intelektą; kūrybiškai mažiau aktyvūs. Mėgsta komanduoti, keisti profesijas ir pasilinksminimų pobūdį, taip pat perstatinėti baldus kambariuose, nori dirbti kelis darbus vienu metu ir todėl pradeda blaškytis. Moka prisitaikyti, gali lengvai pamėgdžioti, tačiau tuo pačiu labai jausmingi ir užsigaunantys. Galima teigti, kad juose vyrauja dvi prieštaringos natūros, kurios pasireiškia permainingai. Labai impulsyvūs, nervingi, įsitempę, siekia nuolat pagerinti savo padėtį (tačiau ne visada supranta, kaip to pasiekti). Geri matematikai; politikoje jie agitatoriai ir demagogai, dažniausiai – tarpininkai, tačiau kartais jiems pavyksta ir kūrimas.

Daugvinas – (1) liet., trump. Daugas, Daugys, daug- (žr. Daugmantas) + vin- (: sen. liet. vin- su balsių kaita iš vain-: vaina „kaltė, priežastis“).

Vardadienis: Balandžio 17 d.

Šio vardo savininkas yra labai draugiškas, geranoriškas ir rūpestingas. Galite lengviau sukaupti žinių apie gyvenimo paslaptis ir panaudoti praktikoje. Protas tampa analitiškesnis, sugebate giliau įsiskverbti į reiškinių esmę. Atsiranda noras veikti ryžtingiau.

Alminta – (2) graik., trump. Inta, iš sulotyninto graik. Aminta, Amynta — „apginta“: graik. amyno „ginti“.

Vardadienis: Birželio 17d.

Šio vardo savininkai sugeba ilgam laikui prie ko nors prisirišti, tačiau jų partneriai dažnai pavargsta nuo emocinio jų nestabilumo. Šių žmonių stiprus energetinis laukas, tačiau lyderio kibirkštėlė nuolat tai mažiau, tai labiau vis tiek liepsnoja. Didžiausią pasitenkinimą ir palaimą Alminta randa bendraudami su aukštas pareigas užimančiais žmonėmis ir turtingos dvasios asmenybėmis.

Panašūs vardai: Almintas, Alma, Almantas.