Ką reiškia vardas Filomena ? Vardo Filomena reikšmė, kilmė, vardadieniai:

Filomena – (2) graik., trump. Filė, tarm. Pilė žem., Filiunė, Piliunė ryt. aukšt., Filiūnė piet. žem. (švd.), iš sulotyninto graik. Philomena: graik. philamene „mylima“.

Vardadienis: Liepos 5 d., rugpjūčio 11 d.

Filomenos aukštos, atletiškos, puikaus kūno sudėjimo, bet metams bėgant pilnėja. Žvilgsnis aiškus ir šviesus, graži burnos forma, puikūs dantys, plaukai šviesūs arba kaštoniniai.
Filomenos gali dirbti bet kokį darbą, kurį paprastai gerai atlieka. Tai suteikia joms pasitikėjimo ir yra svarbiausias gyvenimo stimulas.
Filomenos labai mėgsta tvarką ir discipliną. Jos paklūsta protingiems įsakymams. Nori, kad visi jų pavaldiniai elgtųsi panašiai kaip ir jos. Dėl to kartais iškyla problemų, nes namuose jos pavirsta tironėmis ir diktatorėmis.
Filomenos labai prisiriša prie vyro ir šeimos, pasiryžusios dėl jų netgi pasiaukoti. Iš viso jos turi mažai neigiamų savybių, nes sugeba savyje išlaikyti pusiausvyrą ir harmoniją. Kartais priklausomos nuo nuotaikų, svyruoja, kaip švytuoklė, puola iš vieno kraštutinumo į kitą. Gana dažnai susipyksta su giminaičiais. Kas dėl pinigų, tai labai mėgsta brangius pirkinius ir gražius daiktus.

Panašūs vardai:

  1. Fabija
  2. Flavija
  3. Filomela
  4. Filomenas
  5. Fidelija