Šiandien vardadienius švenčia:

(2) liet. ir prūs., trump. Vydas, priesagos -enis vedinys iš sen. trumpinio Vydas, kuris iš avd. su Vyd-: Vydginas, Vydmantas, Vydminas ir kt.

Justė – (2) liet. trumpinys iš Justina.

Vardadienis: Rugsėjo 26 d.

Moteris šiuo vardu greičiausiai bus protinga, mąsli ir lydima sėkmes. Galimai labai talentinga, patraukli, kerinti ir charizmatiška. Ji taip pat gali būti linkusi į dvejones, šiek tiek drovi, tačiau puiki taikdarė ir derybininkė. Vardas skatina azartiškumą, artistiškumą ir polinkį rizikuoti. Vardo nešiotoja gali būti labai nepriklausoma ir nestandartiškai mąstyti, bei būti gabi mokslams. Ji taip pat gali būti labai kūrybinga, jausminga ir juslinga. Užaugusi ji greičiausiai bus puiki ir svetinga šeimininkė, tačiau gal kiek šykštoka.
Šis vardas greičiausiai skatins sėkmę visose gyvenimo srityse. Moteris šiuo vardu turetų būti labai ambicinga, valdinga ir gan užsispyrusi. Ji greičiausiai sieks tvirtai stovėti ant žemės. Tai vardas, kuris skatina turėti arba viską, arba visiškai nieko-priklausomai nuo pačios moters elgesio ir pasirinkimo. Šis vardas skatina pasitikėjimą savimi, bei norą pirmauti. Moteris šiuo vardu gali būti linkusi į abejones ir mažai kuo pasitikėti. Visai gali būti, kad ji puikiai jausis tik pati valdydama situaciją. Vardas skatina puikų stiliaus, mados ir aplinkos pajautimą. Vardas gali būti ypač sėkmingas dirbant prekybos, importo-eksporto srityse, farmacijoje, ypač susijusioje su augaliniais preparatais jos srityje.

Justina - lotynų kilmės moteriškas vardas, kurio trumpiniai - Justė, tarm. Justyna vak. liet. Justinos vardas kildinamas iš lotyniško vardo Justina, kuris yra vedinys iš vyr. vardo Justinus. Daugiau informacijos apie šį vardą: Justinas.

Vardadienis: Rugsėjo 5-26 d., spalio 7 d.

Justinos labai praktiškos ir metodiškos. Tikriausiai niekas ir nenustebtų jas pamatę į darbą atvažiuojančias su pačių patobulintu automobiliu. Metodiškos ir nuobodus darbas jas alina, todėl gali vadovauti ir iš namų, pasitelkusios kompiuterį. Jų vardo ketvertukas padaro jas kosminio amžiaus kūrėjomis. Jos skrupulingai sąžiningos, joms galima patikėti bet kokias paslaptis. Gyvenimą smulkmeniškai planuoja ir netgi turi strateginių planų ateičiai.
Justinos vardadienį valdo Saturnas, kuris formuoja jų devizą – privalumą. Todėl Justinos išsiskiria savo polinkiu didžiuotis, kritiškai žiūri į viską, kas tik neatitinka jos standartų. Tenka paplušėti, nes jos ekonomiškos, sugeba daug ko pasiekti minimaliomis išlaidomis. Jeigu kalba pakrypsta į tai, ką jos mėgsta, – centų neskaičiuoja. Turi malonų charakterį, draugiškos ir tos savybės pritraukia daug draugų bei gerbėjų.
Teigiamos Justinų savybės: rimtos, atsakingos, metodiškos, pastovios ir patvarios. Jos labai atsargios ir konservatyvios, todėl retai kada rizikuoja. Spendimus priima tik išanalizavusios visus aspektus ir įsitikinusios, kad turi šansų laimėti. Justinos labai vertina darbą, drausmingos ir atlaiko didžiulį krūvį, puikiai susidoroja su pareigomis. Turi didžiulę valią ir kantrybę, kartais pereinančią į užsispyrimą, todėl gyvenime pasiekia aukštumų. Jas traukia mokslas ir technika. Geros inžinierės, statybininkės, nes moka naudotis įvairia technika bei prietaisais. Gana dažnai susidomi matematika, todėl linkusios į profesijas, susietas su matematika arba piniginėmis operacijomis, tokiomis kaip buhalterės, ekonomistės, banko tarnautojos ir kt.
Justinos vardo dienos penketukas sukelia tam tikrų prieštaravimų, sukelia norą keliauti. Jos turi telepatijos dovaną, be vargo “gaudo” svetimas mintis. Nuo jų sklinda magnetinės bangos, todėl aplinkiniai neatsilaiko prieš jų kerus. Meilės srityje jos šiek tiek konservatyvios, tuo atbaido partnerius, kurie taip ir nesugeba pastebėti aistros po jų kauke. Tikrai pamilusios, į seksą žiūri kaip į naudingą sportinę mankštą.

Gražė – (2) liet., trumpinys iš Gražina.

Vardadienis: Rugsėjo 26 d.

Gražinos pačios nusistato savo vertybių sistemą. Jos pačios suplanuoja ir kaupia pinigus, kuriais vėliau naudosis. Tokios moterys dažnai nekreipia jokio dėmesio į kitų patarimus. Kartais joms pinigų kaupimas tampa vieninteliu tikslu gyvenime ir tam skiria labai daug laiko ir energijos. Pinigai ir viskas kas su jais susiję, tampa ypač svarbūs.
Kartais Gražinos profesiją pasirenka finansų, statistikos, ekonomikos srityse. Susiklosčius negatyvioms aplinkybėms, Gražinos patiria finansinių sunkumų ir tada jos įpuola į depresiją.

Gražinė – (2) liet., trump. Gražė, iš vyr. v. Gražinis.

Vardadienis: Rugsėjo 26 d.

Gražinos pačios nusistato savo vertybių sistemą. Jos pačios suplanuoja ir kaupia pinigus, kuriais vėliau naudosis. Tokios moterys dažnai nekreipia jokio dėmesio į kitų patarimus. Kartais joms pinigų kaupimas tampa vieninteliu tikslu gyvenime ir tam skiria labai daug laiko ir energijos. Pinigai ir viskas kas su jais susiję, tampa ypač svarbūs.
Kartais Gražinos profesiją pasirenka finansų, statistikos, ekonomikos srityse. Susiklosčius negatyvioms aplinkybėms, Gražinos patiria finansinių sunkumų ir tada jos įpuola į depresiją

Gelbutas – (1) liet., trump. Gelbas, gel- (: liet. gel-ti, gel-ia „skaudėti“) + but- (žr. Gedbutas).

Vardadienis: Rugsėjo 26 d.

Šio vardo nešiotoją turėtų lydėti sėkmė. Jis gali mėgti flirtą, sugebėti pralinksminti, tačiau išlikti namisėda ir būti svetingu šeimininku. Nors ir linkęs hiperbolizuoti, jis turėtų būti puikus mokytojas ir pedagogas, linkęs daug dirbti. Žmogus šiuo vardu ko gero turės pakankamai ištvermės, kad galėtų suvaldyti nuosavą verslą. Vardas gali būti ypač sėkmingas menininkams, poetams, muzikantams ir šokėjams.