Šiandien vardadienius švenčia:

Skaudvilas - liet., trump. Skaudvys, skaud- (žr. Skaudminas) + vil- (žr. Sirvilas).

Vardadienis: Gegužės mėn. 22 d. – Skaudvilo vardo diena.

Jūs – aštrialiežuviai, linksmi, išradingi ir nesugebate nė minutei būti ramūs. Gera intuicija leidžia planuoti tolimą ateitį. Labai mokate prisiderinti prie žymiausių autoritetų. jūs puikūs politiniai strategai, karščiausių ir uždegančių kalbų autoriai, naujų idėjų generatoriai.

Jeigu teisingas posakis, kad “genijus – tai begalinis sugebėjimas kentėti”, tai Jūs tikrai genialus. Nuo gimimo jums būdingas meistriškumas ir tikslumas. Jei specializuojasi kokioje nors veikloje – geresnio už jį specialisto nerasi. Gera intuicija leidžia planuoti tolimą ateitį.

Julė – (2) liet. trumpinys iš Julija ir Julijona.

Vardadienis: Gegužės 22 d.

Julijų nepriekaištingos valios savybės ir pasitikėjimas savo jėgomis leidžia joms nestabdomai siekti savo užsibrėžto tikslo. Jos tiki žmonėmis, laiko juos patikimais savo partneriais.
Julijos sugeba būti nepriklausomos, joms nereikia globos, nes sugeba pačios pasirūpinti savimi. Neatskiriama Julijų natūros dalis yra užuojauta ir siekimas be atlygio tarnauti žmonėms. Labai patenkintos, kai būna pagiriamos.
Julijų gyvenimo prioritetų kartelė labai aukštai iškelta. Tą patį galima pasakyti ir apie reikalavimus teikiamus sau ir aplinkiniams, kuriuos įvertina pagal savo griežtus principus. Tačiau reikėtų joms priminti, kad gyvenimas labai tolimas netobulas, todėl reikėtų pabandyti save ir aplinkinius priimti tokiais, kokie jie yra.
Julijos įsitikinusios, kad jos puikiausiai žino, koks partneris joms reikalingas, ir, nepaisant daugybės nesėkmių, veikia pagal principą: “atėjau, pamačiau, nugalėjau”. Toks agresyvumas dažnai atbaido geriausius ketinimus turinčius vyrus. Tačiau ir išsirinkus vyrą, toliau vyksta atranka, beieškant dar geresnės partijos. Skyrybos…, vėl paieška.
Julijos pasirenka įvairias veiklos sritis. Jeigu jos linkusios į menus, tai tampa puikiomis dailininkėmis, muzikantėmis ar rašytojomis. Gali tapti taip pat istorikėmis, teisėjomis, politikėmis, mokytojomis.

Eimantas - lietuviški ir prūsiški trumpiniai: Eimas, Eimys, Mantas, ei- (žr. Eibaras) + mant- (žr. Eidmantas).

Vardadienis: Gegužės mėn. 22 d. – Eimanto vardo diena.

Eimantai – nenuspėjami žmonės, kuriems dažnai būdingi šie požymiai: nuotaikų kaita, nepastovumas, aštrių pojūčių poreikis. Taigi, Eimantams kyla grėsmė patirti ilgalaikes depresijas. Jiems reikia vengti ginčų, nes tai labai stipriai veikia Eimantų psichiką.

Eimantų sėkmė – dominuoti tarp draugų, būti kolektyve tarp žmonių, jie jaučiasi kaip savo šeimoje. Eimantus traukia aistringi meilės nuotykiai, mat tai personalijos, kurios drąsiai rizikuoja ir bet kurią minutę linkę pasinerti į avantiūrą. Azartas – tai jų gyvenimo kredo ir iš tikrųjų juose dominuoja didelė drąsa, minčių aiškumas, įsitikinimų tvirtumas. Visi šie charakterio bruožai rodo savo teisių žinojimą, nepajudinamą valios jėgą.

Eimantams patariama kontroliuoti savo charakterį, mažiau kištis į konfliktus – patylėti. Nors ir kaip jie trokšta lyderiauti, reikėtų norus kontroliuoti. Taip pat reikėtų išmokti elgtis su savo pinigais.

Alodija – pranc., trump. Alė, iš sulotyninto pranc. Alodia — „vieversėlis”.

Vardadienis Gegužės 22d.

Vardo Aliodija pirmoji raidė A, kuri simbolizuoja norą imtis naujų planų ir juos įgyvendinti. Esate imli ir nepriklausoma, turite stiprią valią ir intuiciją. Jus ne taip paprasta pažeisti; labai pasitikite savimi. Esate stipri, ryžtinga, atkakli , jums būdingas užsispyrimas . Moteris šiuo vardu pasižymės puikia nuojauta, todėl jos patarimų nereikėtų praleisti pro ausis. Turite vystyti savo komunikabilumą.

Panašūs vardai: Alodija, Alidija.

Aldona – liet., trump. Alda. Aldė, tarm. Aldonia ryt. aukšt. (Dusetos), Aldonė šiaur. aukšt. (Žeimelis), Aldonė piet. aukst. (dz.), 1. liet., iš liet., avd. Aldonas, 2. suliet., iš brus. Aldonia. kuris iš graik. Eudokia, graik. eudokia „palankumas, maloningumas.

Vardadienis: Gegužės 22 d.

Vardo Aldona pirmoji raidė A, kuri simbolizuoja norą imtis naujų planų ir juos įgyvendinti. Esate imli ir nepriklausoma, turite stiprią valią ir intuiciją. Jus ne taip paprasta pažeisti; labai pasitikite savimi. Esate stipri, ryžtinga, atkakli , jums būdingas užsispyrimas . Moteris šiuo vardu pasižymės puikia nuojauta, todėl jos patarimų nereikėtų praleisti pro ausis. Turite vystyti savo komunikabilumą.

Panašūs vardai: Aldėja, Aldutė, Aldija.

Aldonas – liet., trump. Aldas, Aldis, iš liet. avd. Aldonas, kuris yra priesagos -onas vedinys iš liet. šaknies ald-: ald-ėti „aidėti, skambėti, ald-oti „rėkauti.

Vardadienis: Gegužės 22 d.

Vardo Aldonas pirmoji raidė A, kuri simbolizuoja norą imtis naujų planų ir juos įgyvendinti. Esate imlus ir nepriklausomas, turite stiprią valią ir intuiciją. Jus ne taip paprasta pažeisti; labai pasitikite savimi. Esate stiprus, ryžtingas, atkaklus , jums būdingas užsispyrimas . Vyras šiuo vardu pasižymės puikia nuojauta, todėl jo patarimų nereikėtų praleisti pro ausis. Turite vystyti savo komunikabilumą – patartina valdyti savo charakterį, užuot audringai prieštaravus – patylėti. 

Panašūs vardai: Aldona, Aldis, Aldas, Adonas.

Alda, Aldė - liet. trumpinys iš Aldona.

Vardo Alda pirmoji raidė A, kuri simbolizuoja norą imtis naujų planų ir juos įgyvendinti. Esate imli ir nepriklausoma, turite stiprią valią ir intuiciją. Jus ne taip paprasta pažeisti; labai pasitikite savimi. Esate stipri, ryžtinga, atkakli , jums būdingas ti užsispyrimas . Moteris šiuo vardu pasižymės puikia nuojauta, todėl jos patarimų nereikėtų praleisti pro ausis. Turite vystyti savo komunikabilumą.

Panašūs vardai : Aldona, Alma, Aldutė.